top of page

Volunteers

Public·29 members

[ТЕЛЕВИЗИЈА<] Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023


Казахстан до 19 години Македонија до 19 години пренос во живо 17 октомври 2023 Денес нато до 19:00 часот, a во ДКП се почитува временската разлика во ...


Играат сосема поинаков фудбал, тоа ги отежнува работите за сите нивни противници, сега и за нас се разбира, но мора да се прилагодуваме на предизвиците. Македонија има свои квалитети, нѐ случајно сме во баражот и ќе се потрудиме да бидеме конкурентни и на овој натпревар. - Македонија покажа дека без разлика дали игра на домашен или на гостински терен може да се спротивстави на секој противник, се разбира дека ќе ни недостасува поддршката од публиката, но околностите не можеме да ги менуваме. - Во денешниот фудбал аутсајдери има само на хартија. Сето она што се случува на терен е сосема друга приказна. mk,., turnir-4-nacii-makedonija---estonija-vo-zivo-onlajnТурнир,., 4,., нации:,., Македонија,., -,., Естонија,., во,., живо,., онлајн.,., Објавено,., на,., 05,., Јануари,,., 2015,.,...,., Голем,., интерес,., за,., фудбалскиот,., натпревар,., Македонија-Италија,.,... TV,., Nova,., |,., Feel,., the,., news! tvnova. mk,., Во,., живо:,., Во,., зенит,., 15:00,., -,., 19:00,., Дневен,., бриф.,., Барај,.,...,., Македонија,., ја,., пречекува,., Италија,., во,., еден,., од,., деветте,., денешни,., квалификациски,., дуели,., за,., СП,., 2018. ФудбалФудбал | 16. 11. 2023 - 20:40 Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги искажа своите очекувања за утрешниот натпревар со фаворитот Италија... Фудбал | 16. 2023 - 14:21 Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен е заинтересиран за напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Според „Sport1“, Баерн се сомнева во изводливоста... Фудбал | 16. 2023 - 14:19 За прв пат по доаѓањето во Германија, напаѓачот Хари Кејн е прогласен за играч на месецот на Баерн, објави на својата клупската веб-страница... Фудбал | 16. 2023 - 08:51 Поранешниот тренер на Наполи, Лучијано Спалети реагираше на отказот на Руди Гарсија. СП РАКОМЕТ ВО ЖИВО: Македонија – Холандијачетврток, 16 ноември 2023 16 ноември Машката ракометна репрезентација на Македонија денес ќе го одигра вториот натпревар на Светското првенство 2023. Втор ривал на избраниците на Кире Лазаров е репрезентацијата на Холандија. Пренос ќе има на првиот и третиот канал на МТВ, а може да го гледате ТУКА и ТУКА. мрт1+> македонија, италија, во живо,, гледај,, на интернет,, 09. 10. 2016мрт1+> македонија, италија, во живо,, гледај,, на интернет,, 09. 2016Македонија,., -,., Италија,., |,., Резултат,., во,., живо,., |,., 9,., октомври,., 2016,,., 20:45,.,. gol. mk,., fudbal,., rezultat,., 7678544,., makedonija-italijaРезултат,., во,., живо,., од,., Македонија,., -,., Италија.,., Фудбал,,., Светско,., Првенство,., Квалификации,,., Европа. Италија,., -,., Македонија,., |,., Резултат,., во,., живо,., |,., 6,., октомври,., 2017,,., 20:45,.,. Македонија игра против Италија во првиот бараж за СПМакедонија против Италија во првиот бараж натпревар за Светското првенство 2022. Доколку го победиме актуелниот Европски првак, Италија, за место на мундијалот ќе се соочиме со подобриот од дуелот Португалија - Турција. Благоја Милевски - селектор на македонската репрезентација: - Италија е актуелен европски првак. Имаме голема почит за противникот и за нивниот селектор. Многупати сум напоменал дека го ценам како селектор и како тренер. Сметам дека е најзаслужен за европската титула на Италија. Под негово водство, сведоци сме на една нова, модерна фудбалска Италија која ги надминува стереотипите базирани само на дефанзива. ffm. mk,., reprezentacija-do-21-godina-makedonija---ukraina-vo-zivo-na-ffm-tvРепрезентација,., до,., 21,., година:,., Македонија,., -,., Украина,., во,., живо,., на,., ФФМ,., ТВ.,., Објавено,., на,.,...,., Голем,., интерес,., за,., фудбалскиот,., натпревар,., Македонија-Италија,.,... Турнир,., 4,., нации:,., Македонија,., -,., Естонија,., во,., живо,., онлајн,., |,., ФФМ,.,... Директни преноси од Прва МФЛ | ФФМОбјавено на 26 Февруари, 2015 во Вести Поддржувачите на македонскиот фудбал в недела од 14. 00 часот имаат можност натпреварот од Првата лига меѓу Работнички и Хоризонт Турново од Националната арена „Филип Втори“ во Скопје да го гледаат во директен пренос на Македонската телевизија. Во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www. ffm. mk во недела од 14. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 3 часа — (Пренос во живо>>>>) Македонија Италија видео стриминг 9.9.2023 — Фудбалска Репрезентација на Македонија „Знаеме дека Италија од првиот ден ... Малта до 17 Македонија до 17 пренос во живо 31/10/2023 31.10.2023 — пред 1 ден — Македонија до 19 Украина до 19 пренос 30.10.2023 Бесплатно 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја ... Украина Македонија гледајте во живо 14.10.2023 13.10.2023 — [[[ТЕЛЕВИЗИЈА>]!]] Во живо Македонија Италија гледајте 9.9.2023 — Ostali popularni privatni kanali su Kanal 5 vo Zivo. TV Sitel is a television ... [Спорт во живо>>] Шкендија Тетово Тиквеш гледја во [стриминг@@@] Malta Фудбалска репрезентација на 11. Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 31.10.2023 — Шкендија Тетово пренос во живо 08 (денес!! ) Македонија ... mk,.,...,., novi-problemi-za-azurite-kjelini-se-povredi-ja-propushta-makedonijaПред,., 2,., дена,., -,., Џорџо,., Кјелини,,., репрезентативецот,., на,., Италија,., и,., фудбалер,., на,., Јувентус,., би,., можел,., да,., го,., пропушти,.,...,., Македонија,., –,., Италија,., ВО,., ЖИВО! Спорт,., во,., живо,., -,., Преноси,., -,., GRID. MKgrid. mk,., sport,., tvново,., -,., Македонски,., Спорт,., ·,., Кирјос,., подобар,., од,., Гофан,., во,.,...,., во,., Словенија,., и,., Србија.,., пред,., 8,., минути,., -,., Reporter. mk,.,...,., Преноси,., -,., Спорт,., во,., живо.,., Сите,., Фудбал,.,... Репрезентација,., до,., 21,., година:,., Македонија,., -,., Украина,., во,., живо,., на,.,... mk,., fudbal,., rezultat,., 7678576,., italija-makedonijaРезултат,., во,., живо,., од,., Италија,., -,., Македонија.,., Фудбал,,., Светско,., Првенство,., Квалификации,,., Европа. Спировски,., стартер,., против,., Италија,,., Петровиќ,., се,., сели,., на,.,...,., -,., Gol. mk,.,. mk,., fudbal,., spirovski-starter-protiv-italija-petrovikj-se-seli-na-klupataПред,., 21,., часа,., -,., Македонската,., фудбалска,., репрезентација,., утревечер,., (20. 45,., часот),., ќе,., го,., игра,., вториот,.,...,., Македонија,., –,., Италија,., ВО,., ЖИВО!,., Кликни,., тука,., »,.,... Нови,., проблеми,., за,., „азурите“:,., Кјелини,., се,., повреди,,., ја,.,...,., -,., Gol. [[Стриминг*]^] Во живо Шпанија до 17 години [Стриминг*]^] Во живо Шпанија до 17 години Македонија до 17 години гледајте 28 октомври 2023 Најмлад дебитант во репрезентацијата е Тауљан Сулејманов, ... Французинот ги водеше наполитанците од летото 2023 година... Фудбал | 16. 2023 - 08:49 Одбранбениот фудбалер на Милан, Алесандро Флоренци е под истрага на обвинителството во Торино поради нелегално обложување. Тамошните медиуми... Фудбал | 15. 2023 - 12:51 Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја претстави официјалната топка со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2024 година... Фудбал | 15. 2023 - 09:16 Фудбалерот на Милан, Оливие Жиру ќе ги пропушти следните два натпревари на „Росонерите“ во италијанското првенство. [221] Италија - Македонија 1:1 (06.10.2017) - YouTube YouTube YouTube 0:42 YouTube Македонска Фудбалска Репрезентација Пред 10 часа Пред 10 часа Шкупи Струга 1 октомври 2023 | Miss Black Internati Group 30.9.2023 — Македонија Италија гледја во живо 09. 2023 пред 3 часа — Тие биле Македонската фудбалска репрезентација на утрешниот евроквалификациски дуел ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page