top of page

Volunteers

Public·29 members

Rumania U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 17/11/2023 Futbolli


Albania vs Romania: All the latest European Under-21 Championship 2025 Qualifying round match information including stats, form, history, and more.


VIDEO/ Përmbysje e madhe ndaj Rumanisë U21, Shqipëria U21 triumfon mes spektaklitShqipëria U21 ka triumfuar 3-2 ndaj Rumanisë U21, në ndeshjen e dytë të kualifikueseve të Euro 2025. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi përmbysën rumunët, në një sfidë spektakolare, me plot emocione. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, pavarësisht rasteve në të dyja skuadrat. Pjesa e dytë nisi në mënyrën më të keqe të mundshme për shqiptarët, që pësuan dy gola. Ishte Grameni që shënoi i pari në minutën e 47-të, ndërsa Munteanu dyfishoi shifrat. Vendasit u futën në lojë me golin e Shpendit në minutën e 63-të, sakaq Berisha vendosi ekuilibrat me një gol fantastik 7 minuta më vonë. Euro 2025 U21, Grupi E SHQIPËRI-RUMANI 3-2 (Cristian Shpendi 63′, Medon Berisha 71′, Adrion Pajaziti 88′ / Constantin Grameni 47′, Andrei Borza 58′) Kronika e ndeshjes: 88′ Goooooooooooool! Adrion Pajaziti merr një top nga Stiven Shpendi dhe e dërgon në rrjetë. Shqipëria në avantazh. 83′ Shqipëria në kërkim të golit të fitores. “Breshëri” goditjesh, me fat rumunët. 71′ Goooooooool! Eurogol i kapitenit Medon Berisha. Shpërthen festa në “Elbasan Arena”. 63′ Goooooooool! Asist i Medon Berishës, gol i Cristian Shpendit, i cili rihap takimin. Vetëm dy minuta pasi u fut në fushë. 58′ Rumania realizon edhe golin e dytë. Me anë të Andrei Borza. 57′ Shans i artë për rumunët për të realizuar golin e dytë. Për fat, Adrian Mazilu gjuan jashtë, edhe pse i vetëm përballë Lilos. 54′ Shqipëria në sulm, në kërkim të golit. Stiven Shpendi rrotullohet bukur, por goditja e sulmuesit të Empolit përfundon ngjitur me shtyllën pingule. 49′ Kuqezinjtë pa fat. Medon Berisha ndalet nga traversa, mbrojtja rumune largon në vijën fatale gjuajtjen e Arda Kutulan! 47′ Rumania në avantazh, 88 sekonda pasi nis fraksioni i dytë i takimit. Portieri Lilo nuk e shkelmon topin siç duhet, rumunët gjejnë golin me Constantin Gramenin. 15′ Rumania i afrohet portës së Shqipërisë, por Andrei Borza gjuan keq. 4′ Stiven Shpendi niset nga mesi i fushës, por goditja e tij nuk ka forcën e duhur. Pret pa probleme Razvan Sava. FORMACIONET ZYRTARE Pas suksesit historik ndaj Polonisë në “Air Albania” emocionet e popullit kuqezi zhvendosen te Shpresat, me skuadrën e Alban Bushit që gjithashtu kërkon të marrë një fitore me “aromë” Europiani. Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 09/11/2023 0: 8 ditë më parë — Dorëzohet Kombëtarja, Botërori mbetet ëndërr (VIDEO)më 10. 2021 - AlbeuDorëzohet Kombëtarja. [TRANSMETIM@] Shqipëria U21 Rumania U21 transmetim ... Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 te 12 tet 2023 — Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 tetor 2023 Nr. Skuadra, P, NL, F, B, H, GSh, GP, DG, PP. 1, Tirana, 9, 3, 3, 0, 0, ... Rumania U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 17 nëntor 2 orë më parë — Rumania U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 17 nëntor 2023 Shikoni drejtpërdrejt 3 ditë më parë — [TRANSMETIM@] Shqipëria U21 Rumania U21 transmetim i . [[SHIKONI]] Anglia U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 6 nënto 22 mar 2023 — 0 [[transmetim>>]] Kosova Armenia transmetim i drejtpërdrejtë 2022 17 nëntor 2022. [TRANSMETIM@] Shqipëria U21 Rumania U21 transmetim i ... (TRANSMETIM###) Shqipëria Bullgaria drejtpërdrejt falas 17 tet 2023 — [Transmetim-] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 11 sht 2023 Bullgarinë në “Air Albania”. Shqipëria U21 do të luajë dy ... Kosova Izraeli drejtpërdrejt falas 12.11.2023 Sporti 12 sht - EAD 4 ditë më parë — [[[LIVE SPORT###]^]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt 11 sht Shqipëria drejtpërdrejt falas Izraeli Kosova transmetim i drejtpërdrejtë ... Rumania U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 17 nëntor 2 orë më parë — Kosova Izraeli transmetim i drejtpërdrejtë 12 nëntor 2023 Tr 4 ditë më parë — Bullgaria U21 Kosova U21 2022 17 tetor 2023 7 sht 2021 — Mat 16 (Shikoni>>>>) ... VIDEO/ 25 minuta magjike! Shqipëria U21 thyen Rumaninë dhe konfirmohet në kryeShqipëria U21 realizoi një përmbysje emocionuese përballë bashkëmoshatarëve nga Rumania, duke fituar 3-2. Ky ishte suksesi i dytë në po kaq ndeshje për kuqezinjtë e Alban Bushit në Grupin E të eliminatoreve të Euro 2025. Pjesa e parë ishte e dyluftuar, por rastet munguan. Ndërkohë që fraksioni i dytë i takimit ishte i drithërues! Constantin Grameni dhe Andrei Borza kaluan rumunët në avantazh të dyfishtë. Por, kuqezinjtë vendosën zemrën në fushë, nuk u dorëzuan dhe prodhuan 3 gola shumë të bukur. Me Cristian Shpendin, kapitenin Medon Berisha (eurogol) dhe Adrion Pajazitin që dhuruan emocione të paharrueshme në “Elbasan Arena”. Duke kompletuar një shtator fantastik kuqezi. 63′ Gooool! Asist i Medon Berishës, gol i Cristian Shpendit, i cili rihap takimin. 58′ Rumania realizon edhe golin e dytë. Me anë të Andrei Borza. 57′ Shans i artë për rumunët për të realizuar golin e dytë. 54′ Shqipëria në sulm. Stiven Shpendi rrotullohet bukur, por goditja e sulmuesit të Empolit përfundon ngjitur me shtyllën pingule. 49′ Kuqezinjtë pa fat. Medon Berisha ndalet nga traversa, mbrojtja rumune largon në vijën fatale gjuajtjen e Arda Kutulan! 47′ Rumania në avantazh 88 sekonda pasi nis fraksioni i dytë i takimit. Irlanda U19 Shqipëria U19 transmetim i drejtpërdrejtë 15 nën ... Shqipëria Armenia drejtpërdrejt falas 19 nëntorEuro U21 Rumania transmetim i drejtpërdrejtë. Irlanda Veriore, Bullgaria, Lituania. GRUPI D 0. +. 0 Comments ... Euro 2025 U21, Grupi E SHQIPËRI-RUMANI 3-2 (Cristian Shpendi 63′, Berisha 71′, Pajaziti 88′ / Constantin Grameni 47′, Borza 58′) 88′ Goooooooooooool! Adrion Pajaziti merr një top nga Stiven Shpendi dhe e dërgon në rrjetë. Shqipëria në avantazh. 83′ Shqipëria në kërkim të golit të fitores. Goditje të njëpasnjëshme, me fat rumunët. 71′ Gooool! Eurogol i kapitenit Medon Berisha. Shpërthen festa në “Elbasan Arena”. Kosova U19 Sllovakia U19 drejtpërdrejt falas 15 nëntor 2023 2 ditë më parë — Sllovakia U19 [Transmetim-] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 11 sht 2023 — GRUPI [[transmetim!!]] Kosova U19 Sllovenia U19 ... Kosova U17 Kroacia U17 transmetim i drejtpërdrejtë 3 nëntor 17 tet 2023 — Kosova në lindje, dhe Shqipëria në jug. Kryeqyteti Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 4 ditë më parë ... [TV] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 12 shtato (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË==) Kosova Rumania. ((Shiko Tv**))[[transmetim i drejtpërdrejtë*]] Kosova Rumania drejtpërdrejt falas 16 qershor 2023 (#587) ... 37′ Gjuan me kokë Louis Munteanu pas një krosimi nga e majta, kontrollon gjithçka Klidman Lilo. 35′ Ndërhyrje e ashpër e Andrei Borza ndaj Medon Berishës. Kryesori kazak vendos ta rinisë lojën me një top të diskutueshëm për rumunët. 22′ Rumania pranë golit. Goditje e rrezikshme e kapitenit Louis Munteanu. Topi kalon ngjitur me shtyllën. 25 minuta magjike! Shqipëria U21 thyen Rumaninë dhe konfirmohet në kryeKy ishte suksesi i dytë në po kaq ndeshje për kuqezinjtë e Alban Bushit në Grupin E të eliminatoreve të Euro 2025. Pjesa e parë ishte e dyluftuar, por rastet munguan. Ndërkohë që fraksioni i dytë i takimit ishte i drithërues! Constantin Grameni dhe Andrei Borza kaluan rumunët në avantazh të dyfishtë. Por, kuqezinjtë vendosën zemrën në fushë, nuk u dorëzuan dhe prodhuan 3 gola shumë të bukur. Me Cristian Shpendin, kapitenin Medon Berisha (eurogol) dhe Adrion Pajazitin që dhuruan emocione të paharrueshme në “Elbasan Arena”. Duke kompletuar një shtator fantastik kuqezi. Albania-Romania | Under-21 2025 Albania vs Romania: All the latest European Under-21 Championship 2025 Qualifying round match information including stats, form, history, and more. Portieri Lilo nuk e shkelmon topin siç duhet, rumunët gjejnë golin me Constantin Gramenit. 37′ Gjuan me kokë Louis Munteanu pas një krosimi nga e majta, kontrollon gjithçka Klidman Lilo. 35′ Ndërhyrje e ashpër e Andrei Borza ndaj Medon Berishës. Kryesori kazak vendos ta rinisë lojën me një top të diskutueshëm për rumunët. [SHIKONI*] Teuta Durrës Laçi transmetim i drejtpërdrejtë 5 n 4 nën 2023 — [TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË***] Egnatia Tirana 2022Thursday, 26 January, 2023Albania. (((shikoni drejtpërdrejt))) Shqipëria U21 Rumania U21 ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page